2011

„Osiedle” – wystawa 25.11 – 18.12.2011r. Galeria Sztuki Współczesnej, Aneks. Michał Grocholski. info


 

___________________________________________________

I Opolski Festiwal Fotografii
6-9.10.2011r.

Fundacja 2.8 wraz ze ZPAF Oddział w Opolu zorganizowała Opolski Festiwal Fotografii. Było to pierwsze takie wydarzenie na kulturalnej mapie Opola, które poprzez cykl wystaw i spotkań autorskich łączyło osoby zainteresowane fotografią oraz umożliwiło im wymianę opinii i doświadczeń. Wystawy w ramach OFF odbyły się w różnych częściach miasta – Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Śląska Opolskiego, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Atelier Bolesława Polnara, Kofeina Art Caffe czy Pub Ostrówek. Fotografowie zaproszeni do zaprezentowania swoich prac w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii to artyści z całej Polski, a prezentowane w ramach imprezy prace łączyła myśl przewodnia – Ojczyzna.

fot. Tomasz Wiech

Poza wystawami, wernisażami i spotkaniami autorskimi zaproponowaliśmy mieszkańcom miasta działania, które były dostępne w otwartych przestrzeniach miejskich, i w których każdy zainteresowany mógł wziąć udział –  slajd show fotograficzny oraz otwarte warsztaty fotograficzne zorganizowane przez Fundację 2.8.

Odbył się również wernisaż prac Marka Szyryka – „Tu i teraz”, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

Ideą Festiwalu jest rozwijanie świadomości o roli fotografii w społeczeństwie i współczesnym życiu. Wspieranie i promowanie fotografów z Opolszczyzny (projekt Pracownia Reportażu – wystawa 5 osób pochodzących z Opolszczyzny, które zaprezentowały swoje autorskie projekty fotograficzne). Festiwal jest działaniem mającym na celu wypełnić lukę w dziedzinie fotografii w Opolu. Jako inicjatorzy wydarzenia mamy nadzieję, że w przyszłych latach znajdzie ono stałe miejsce w naszym mieście i będzie stale się rozwijać. Opolski Festiwal Fotografii jest rozszerzeniem formuły, którą w 2010 roku zaproponowaliśmy mieszkańcom Opola w ramach Weekendu z Fotografią (wspólnie z ZPAF Oddział Opolski). Poprzednia impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że naturalne wydało się zorganizowanie wydarzenia o jeszcze większym zasięgu.

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________

7 Biennale Fotografii w Poznaniu – wystawa „Marginesy  historii” 23.09.2011r. SPOT,

Sławoj Dubiel w gronie fotografów i wystawa „Marginesy historii”.

Kurator: Sławomir Tobis
Artyści: Sławoj Dubiel, Magda Hueckel, Grzegorz Jarmocewicz, Bogdan Konopka, Maciej Kuszela, Tomasz Michałowski, Wojtek Sienkiewicz, Waldemar Śliwczyński, Sławomir Tobis oraz Michał Zieliński.